Aktualności

Strona głównaseparator Aktualności
12 Rajd Rowerowy Warciańskim Szlakiem
21 maja 2018

 

W minioną sobotę 19 maja 2018 r. odbył się 12 Rajd rowerowy Warciańskim Szlakiem. Impreza od początku organizowana przez Cementownię Warta w Trębaczewie, w której każdego roku biorą udział pracownicy przedsiębiorstwa wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Celem rajdu jest promowanie zdrowego, aktywnego trybu życia oraz integracja pracowników.

W tej edycji obowiązywała ograniczona liczba uczestników, którzy na stracie stworzyli grupę 180 osób. Początek rajdu to zawsze parking pod biurowcem Cementowni, gdzie każdy uczestnik otrzymał pakiet na start: koszulkę rowerową i wodę. Wszyscy uczestnicy po dopełnieniu formalności wymaganych do ubezpieczenia ruszyli, zielono-cytrynową grupą na trasę rajdu.

12 edycja Rajdu Rowerowego Warciańskim Szlakiem prowadziła głównie lasami i nieuczęszczanymi drogami do miejsca rekreacji w Wąsoszu. Odległość, jaką pokonali uczestnicy to 35 km nadwarciańskich duktów i dróg. – Trasa była wspaniała, urozmaicona, jechało się bardzo dobrze – mówiła pani Danuta.Najciekawsze fragmenty to te, na których należało jechać gęsiego przez las. Ten fragment jest dzisiaj trudniejszy do pokonania, bo mniej uczęszczany. Dawniej można było spotkać na nim wielu rowerowych pasjonatów. Nadal jest to wspaniały fragment trasy – opowiadali panowie Antoni i Józef.

Przewodnikiem rajdu był Jan Pasek, a nad bezpieczeństwem im prawnym przebiegiem rajdu czuwali młodzi kolarze z Pajęczna - podopieczni Roberta Koja.

W rajdach rośnie liczba rodzin, w których kask rowerowy jest nieodzownym elementem wypraw na rowerach. Tendencję tą można zauważyć i pogratulować odpowiedzialnym rodzicom wprowadzania mody na bezpieczeństwo. – Dla nas to kwestia odpowiedzialności i przewidywania pewnych, nieszczęśliwych przypadków, które przecież zawsze mogą mieć miejsce. Rajd to świetny sprawdzian dla nas jako rodziców oraz dobry przykład dla innych – podsumował kwestię bezpieczeństwa Robert Koj,

W tym roku uczestnicy rajdu mogli cieszyć się słoneczną pogodą, delikatnym wiatrem i bezchmurnym niebem dlatego radość z sobotniej majówki była widoczna na każdym jej etapie.

lista aktualności