Aktualności

Strona głównaseparator Aktualności
Narodowe Święto Niepodległości na sportowo
13 listopada 2019

11 listopada odbył się już po raz szósty Pajęczański Bieg Niepodległości. Sercem wydarzenia był stadion miejski w Pajęcznie i  Pajęczański Dom Sportu. Jak co roku bieg główny odbył się na dystansie 5 km i taką samą odległość pokonali zawodnicy w kategorii Nordic Walking. Odległość dla dzieci natomiast miała 400/800 metrów. Dystans był uzależniony od wieku młodych mieszkańców. W tym roku ponownie zaobserwowano większe zainteresowanie biegiem wśród dzieci. Najmłodsi uczestnicy zmagań liczyli niespełna 6 lat.  W tym miejscu duże brawa należą się rodzicom i opiekunom, którzy przyprowadzili swoich milusińskich na stadion, wspólnie spędzając ten ważny dla Nas dzień.

Bieg po raz kolejny pobił rekord uczestników i zamknął listę zawodników na 220 miejscu, co świadczy tylko o rosnącej popularności tego wydarzenia. W biegu głównym udział brali także biegacze z Akademii Biegania przy Cementowni „Warta” S.A. Wśród nich była również  tegoroczna stypendystka – Natalia Graczyk. Biorąc pod uwagę jej zaangażowanie w zajęciach w Akademii Biegania, fakt, że zobaczyliśmy ją na starcie, nie był dla nas zaskoczeniem.

Na uwagę zasługuje także zachowanie wszystkich członków Akademii podczas sportowych zmagań najmłodszych. Dopingowali, a także dotrzymywali kroku najmłodszym biegaczom. Sprawiało to, że dzieci czuły się pewniej i były bardziej uśmiechnięte podczas pokonywania ostatnich metrów wyznaczonego dystansu. Biegacze bowiem to nie tylko sportowcy, ale również wspaniali wolontariusze. Nie zabrakło ich również  w biegu głównym. Dla  nich najważniejsze było nie miejsce na podium, ale miłe spędzenia czasu oraz biegnięcie z uczestnikami, którzy byli zdeterminowani, by ukończyć bieg.

Trasa biegu została tak zaprojektowana by przy tej okazji, uczestnicy mogli zobaczyć oraz poznać najciekawsze miejsca miasta np. 700-letnią lipę, sanktuarium Matki Bożej Pajęczańskiej. Nowym punktem na trasie był mural rotmistrza Pileckiego.

Wydarzenie to było rekreacyjno-sportową formą uczczenia 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu oprócz sportowej rywalizacji liczyła się tak naprawdę chęć uczestnictwa w wydarzeniu oraz radość z biegania. Na stadionie miejskim byli nie tylko bliscy, przyjaciele, którzy mocno kibicowali biegaczom, ale również ich pupile.

Wszyscy uczestnicy pokazali sportowego ducha, a w biegu kierowali się zasadami fair play. Każdy uczestnik po dotarciu do mety otrzymał pamiątkowy medal. Na stołówce w Pajęczańskim Domu Sportu czekał natomiast ciepły posiłek. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom osiągniętych wyników, a każdemu uczestnikowi ukończenia dystansu.

lista aktualności