Aktualności

Strona głównaseparator Aktualności
Wspieramy utalentowaną młodzież
08 listopada 2019

7 listopada bieżącego roku odbyło się uroczyste wręczenie programów stypendialnych, których sponsorem jest między innymi Cementownia „Warta” S.A.  Miało ono miejsce w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu. Wydarzenie uświetniły występy uczniów. Zaprezentowali oni utwory muzyczne, które podkreślały jak ważny jest własny rozwój. Na uwagę zasługuje również zaprezentowany przez dyrekcję szkoły film, który w pełni został stworzony przez tamtejszą młodzież.

Celem programów stypendialnych jest między innymi wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży szczególnie uzdolnionej oraz aktywizacja młodzieży szkolnej w środowisku lokalnym. Cementownia „Warta” S.A ufundowała specjalne stypendia uczniom powiatu pajęczańskiego. Natomiast każdy stypendysta otrzymał pamiątkową torbę z upominkami od naszego przedsiębiorstwa. Fakt ten został zauważony przez organizatorów, którzy wyrazili swoją wdzięczność za jednakowe potraktowanie wszystkich laureatów.

Stypendyści, jak co roku, zaprezentowali wysoki poziom nie tylko wyników w nauce, ale także szeroki wachlarz zainteresowań i pasji. Paweł Barczyk z Zespołu Szkól im Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie gra na perkusji, rysuje, pisze krótkie opowiadania i jak podkreśla nie zamierza zatrzymywać się w swoim rozwoju, wciąż szuka czegoś nowego. Jako, że jest na profilu politechnicznym, swoją przyszłość wiąże z informatyką stosowaną we Wrocławiu.  Mocną stroną Natalii Graczyk uczennicy Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu są języki obce, a jej pasją jest sport i geografia. W przyszłości chciałaby studiować w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.  Stypendystką z tej samej szkoły jest  Natalia  Łączna. Ma wielki talent muzyczny, który zaprezentowała na koncercie „Kultura z Cementownią Warta”. Jej dodatkową pasją jest ekonomia – podatki, dlatego też chciałaby studiować na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, na kierunku rachunkowość i finanse.

Stypendyści w rozmowie przyznali, że środki finansowe zainwestują we własny rozwój. Pieniądze wydadzą na pomoce naukowe, książki, instrumenty muzyczne oraz sprzęt elektroniczny. Przyznane stypendia są  dla nich szansą na większy rozwój.  

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy. Życzymy Wam nie tylko spełnienia marzeń, jak najwyższych wyników w nauce, ale także byście byli szczęśliwymi ludźmi, którzy rozwijają swoje pasje i zainteresowania, przekuwając je w działania, zmieniające świat na lepsze”- powiedział Prezes Zarządu Cementowni Warta S.A. Pan Dariusz Gawlak.

lista aktualności