Aktualności

Strona głównaseparator Aktualności
Walka SARS-CoV-2
11 maja 2020
Obecna sytuacja w kraju zmusza wszystkie podmioty gospodarcze do podejmowania szybkich i zdecydowanych działań, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz z troską o bezpieczeństwo pracowników.

Cementownia „Warta” S.A. wraz z pojawieniem się zagrożenia na terenie kraju, podjęła odpowiednie środki, mające na celu chronić zdrowie pracowników Spółki oraz naszych kontrahentów. Bezpieczeństwo pracowników było, jest i zawsze będzie dla nas priorytetem.

W ramach społecznej odpowiedzialności, a także będąc świadomym znaczenia dla regionu sfinansowaliśmy zakup respiratora, który będzie wykorzystywany w Szpitalu w Pajęcznie.

Wsparliśmy ponadto finansowo Szpitale w Pajęcznie, Wieluniu i Radomsku kwotą po 20 tys. zł. na środki ochrony osobistej i środki jednorazowe dla pracowników oraz pacjentów ww. jednostek.

„Jest to nasz skromny wkład w walkę z koronawirusem SARS-CoV-2, wsparcie pracowników służby zdrowia, a także wyraz uznania i szacunku dla wszystkich walczących na pierwszej linii frontu z niewidzialnym wrogiem. To współcześni bohaterowie, w większości dla nas anonimowi, z ukrytymi pod maską twarzami. Doceniamy trud i zaangażowanie całego personelu medycznego, który z wielkim poświęceniem stawia czoła zagrożeniu.Nasze działania podyktowane są również troską o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców powiatu pajęczańskiego, wieluńskiego oraz radomszczańskiego.
W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, ważna jest nie tylko realna pomoc, ale także wspólne, odpowiedzialne działanie.” – Prezes Zarządu Cementowni „Warta” S.A. – Dariusz Gawlak
lista aktualności