Aktualności

Strona głównaseparator Aktualności
Budki dla ptaków, typy i prosty montaż
24 marca 2021

Ponad rok temu odbyło się pierwsze spotkanie Zielonej Akademii Warty, która jest realizowana w ramach programu Eko Warta przez Cementownię Warta S.A.

Wydarzeniem inaugurującym cykl wydarzeń Eko Warty był zimowy spacer ornitologiczny z Panem Michałem Maniakowskim.

Podczas wycieczki wokół Cementowni Warta S.A. zorganizowanej pod koniec lutego 2020r. uczestnikom udało się zaobserwować szereg gatunków ptaków. Relację można obejrzeć na stronie www. wartasa.com.pl (https://www.wartasa.com.pl/.../art,232,pierwsze-spotkanie...).

Odzew po spotkaniu był bardzo pozytywny, lecz w tym czasie jeszcze nikt nie spodziewał się tak wielkich zmian w naszym życiu.

Założeniem kolejnego spotkania z ornitologiem miała być wizyta i spacer wokół Cementowni oraz dobór i montaż budek dla poznanych na pierwszym spacerze ptaków.

Z przykrością informujemy, iż ze względu na pandemię odwołaliśmy spotkanie „na żywo”, natomiast by wypełnić tą lukę pragniemy zaprezentować Państwu nagranie prelekcji z Panem Michałem Maniakowskim pt.: „Budki dla ptaków, typy i prosty montaż”.

Zachęcamy do zapoznania się z informacją, jakich gatunków można się spodziewać w najbliższej okolicy i jaki efekt przyrodniczy możemy osiągnąć dzięki prawidłowemu podejściu do tematu budek.

Mamy nadzieję, że sytuacja zmieni się w najbliższym czasie i będziemy mogli spotkać się na miejscu z korzyścią dla nas samych, przyrody i ptaków.

Regulamin oficjalnego kanału YouTube Cementowni Warta S.A.

lista aktualności