Aktualności

Strona głównaseparator Aktualności
Konkurs rowerowy #wartabike2021 rozstrzygnięty!
04 listopada 2021

Konkurs rowerowy #wartabike2021 organizowany przez Cementownię Warta S.A. został rozstrzygnięty.

W tegorocznej, drugiej, edycji konkursu jury wyróżniono 13 Uczestników.

Laureatami konkursu są:

1. Bartosz Mordal

2. Marta Jajczak

3. Maciej Leszczyk

4. Gabriela Drabowicz

5. Agnieszka Banaszak

6. Kamil Włodarczyk

7. Filip Nowak

8. Kamil Mordalski

9. Lena Koj

10. Daniel Adameczek

11. Anna Leśkiewicz

12. Piotr Kuś

13. Rodzina Kowalskich

Komisja konkursowa wyłoniła Laureatów biorąc pod uwagę wymogi regulaminu czyli przesłanie zdjęcia, na których znajduje się Uczestnik Konkursu w kasku rowerowym, widocznych elementach odblaskowych (najlepiej w kamizelce odblaskowej) wraz z rowerem, wskazanie miejsca, w którym zostały zrobione publikowane zdjęcia z krótkim opisem dlaczego warto je odwiedzić?

Kreatywność Uczestników konkursu bardzo zaskoczyła komisję konkursową ponieważ nadesłane zdjęcia są oryginalne i ciekawie skomponowane, widać zaangażowanie i dokładność w ich realizacji. Po raz pierwszy opis do zdjęcia przedstawiono w formie wiersza, którego autorką jest Anna Leśkiewicz, a jego fragment brzmi następująco:

„Tam gdzie wronia stoi woda

zawsze czeka Cię przygoda!

Choć pot kapie Ci spod kasku,

koła grzęzną w kopnym piasku

- nie trać ducha, och na Boga!

Toż warciańska bike-przygoda!”

Na wyróżnienie zasługują zdjęcia przedstawiające rodzinne, rowerowe wycieczki w trakcie których rodzice przekazują młodemu pokoleniu miłość i szacunek do przyrody.

- Znam wszystkie te trasy i miło mi było rozpoznawać je w nadesłanych zdjęciach i opisach. Trasy są przepiękne i bezpieczne ponieważ wiodą tam, gdzie nie ma samochodów. Szlaki są urokliwe, można je przemierzać spokojnie, oglądając piękno przyrody. Tegoroczna edycja wskazuje na wysoki poziom konkursu ze względu na piękne zdjęcia i duże zaangażowanie Uczestników. Miło mi było oglądać nadesłane prace – podsumował Jan Pasek, przewodniczący komisji konkursowej.

Kluczowym wymogiem regulaminu był także element bezpieczeństwa Uczestników czyli kask rowerowy oraz elementy odblaskowe widoczne na zdjęciu. Cementownia Warta od lat inicjuje działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów poprzez zakładanie kasków i odblasków.

- Podstawową zasadą świadomego rowerzysty jest zakładanie kasku na głowę – mówi Jan Pasek, doświadczony rowerzysta.

Wszystkim Uczestnikom konkursu dziękujemy za przesłanie zdjęć i opisów miejsc, które ich zdaniem warto zobaczyć. Przesłane zgłoszenia stworzą drugie wydanie mapy miejsc w pobliżu Cementowni Warta S.A. opracowanej w formie elektronicznej jako przewodnik dla rowerzystów i turystów odkrywających skarby Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.

lista aktualności