Aktualności

Strona głównaseparator Aktualności
Koncert charytatywny MGDK w Działoszynie
29 kwietnia 2022
Inwazja Rosji na Ukrainie spowodowała bezprecedensowy napływ uchodźców do naszego kraju, dlatego wiele instytucji państwowych oraz lokalnych samorządów, przedsiębiorców i mieszkańców żywo angażuje się w pomoc egzystencjalną na rzecz obywateli Ukrainy.
 
Chęć niesienia pomocy podjął również Miejsko-Gminny Dom Kultury w Działoszynie, który pod patronatem Urzędu Miasta i Gminy Działoszyn, zorganizował koncert charytatywny. Impreza odbyła się w minioną niedzielę tj. 24.04. Był to również dzień świąteczny dla Ukraińców bowiem w kościele prawosławnym obchodzono wówczas Wielkanoc.
 
W koncercie brało udział wielu znakomitych artystów o różnym przekroju wiekowym i z różnorodnym repertuarem. Wśród nich znalazła się także Orkiestra Cementowni Warta S.A. oraz chór Spirit Songs Band pod batutą Artura Szczęsnego- dyrygenta, wybitnego muzyka, aranżera i kierownika artystycznego obu grup. Orkiestra dokonała inauguracji koncertu hymnem Ukrainy, a następnie hymnem Polski. Uczty muzycznej dopełniły m.in. utwory "Orange Sherbert", "A Joyful Journey".
 
„Dla Cementowni S.A to wielki zaszczyt współtworzyć tak szlachetne wydarzenia, które niewątpliwie niosą pomoc potrzebującym” – dziękując za zaproszenie do udziału w koncercie powiedział Artur Szczęsny.
 
Warto również wspomnieć, że to kolejny wymiar zaangażowania społecznego Cementowni Warta S.A w Trębaczewie.
Współpracując z organizacjami charytatywnymi i w porozumieniu z akcjonariuszem większościowym POLEN ZEMENT Beteiligungsgesellschaft mbH Cementownia Warta S.A. przekazała darowiznę w wysokości 1 miliona euro w celu wsparcia pomocy humanitarnej, w tym opieki nad dziećmi oraz zakupu środków medycznych i leków. Obejmujemy również opieką uchodźców zamieszkałych na naszym terenie udostępniając im mieszkania służbowe.
 
Łącząc się w niedoli z obywatelami Ukrainy pozostajemy w nadziei na lepsze jutro. Wierzymy, że poczucie bezpieczeństwa, przełoży się również na jakość życia w naszej małej ojczyźnie.
lista aktualności