Aktualności

Strona głównaseparator Aktualności
Certyfikaty wręczone
22 czerwca 2007

Zarząd Cementowni Warta SA w Trębaczewie 12 czerwca 2007 roku w Pałacu Męcińskich - siedzibie Powiatowego Ośrodka Kultury w Działoszynie odebrał z rąk dyrektora Zakładu Systemów Jakości i Zarządzania Andrzeja Świderskiego certyfikaty funkcjonujących systemów zintegrowanego zarządzania w Cementowni Warta.
- Certyfikat jest potwierdzeniem, że osiągnęliśmy pewien poziom który jest uznawany przez specjalistów. Spełniamy określone wymagania przyjęte przez cywilizowany świat ujęte w normach. Jest to na pewno dobry mechanizm, dobry środek aby dokonywać postępu systematycznie w sposób przemyślany. Stworzono system współuczestnictwa nie tylko dla pracowników, zarządu i kierownictwa, ale również dla środowiska z otoczenia - wyjaśniał sedno certyfikatów Prezes Zarządu Cementowni Warta SA Dariusz Gawlak.
Super zarządzanie - jak powiedział wręczający certyfikaty - to dostarczanie wyrobów jakich życzy sobie klient, produkowanych w sposób czysty, ekologiczny, to produkcja zapewniająca pracownikowi bezpieczne, higieniczne warunki pracy eliminujące wypadkowość.
Na pytanie czym jest dla Cementowni Warta SA certyfikat AQAP Prezes Zarządu odpowiedział: "Nasze przedsiębiorstwo zatrudnia w tej chwili 823 osoby. Jest jednym z liczących się producentów cementu, największym producentem cementów specjalnych. Cementu, który przede wszystkim znajduje zastosowanie w nawierzchniach drogowych, autostradach, nawierzchniach lotnisk, w budowie mostów, wszędzie tam gdzie są potrzebne cementy o specjalnych właściwościach. Na płycie wylanej z naszego cementu startują i lądują samoloty F16. Lotniska wojskowe w Malborku, Łasku tam, gdzie potrzebne jest zapewnienie najwyższej jakości są nawierzchnie z naszego cementu."
Certyfikat ISO 9 000 to certyfikat jakości, natomiast certyfikat 14 001 to certyfikat zarządzania środowiskowego - oba uznawane już nie tylko w Europie, ale w całym świecie na mocy zawartych porozumień, ich uznawalność nie ogranicza się tylko do województwa, kraju ale do całego świata.
Na koniec uroczystości zapewniano, że Cementownia Warta SA chce być z dnia na dzień coraz lepsza, co leży w strategii firmy, a do tego potrzebna jest współpraca z pracownikami, związkami zawodowymi, współpracującymi firmami.
pab

lista aktualności