Aktualności

Strona głównaseparator Aktualności
Cementownia Warta SA Dobrą Firmą w 2009 roku
23 grudnia 2010

W opublikowanym po raz ósmy rankingu gazeta wymieniła 2000 największych polskich firm. Dziewiętnastu, a wśród nich Cementowni Warta SA, przyznano nagrodę główną.
- Przyznanie nagrody Cementowni Warta SA jest dla Zarządu potwierdzeniem wyboru słusznej drogi stabilnego rozwoju przedsiębiorstwa opartego na analizie rynku i naszych możliwości. Decyzja kapituły konkursu, choć zaskakująca, upewnia nas, jak ważne w kryzysie jest konsekwentne działanie - powiedział Dariusz Gawlak Prezes Zarządu Cementowni Warta SA odbierając statuetkę i dyplom Dobrej Firmy 2009r.

W gronie nominowanych mogły znaleźć się tylko te firmy, które wykazały się m.in.: wysokim zyskiem netto za ostatnie lata obrachunkowe, wzrostem dynamiki sprzedaży w czterech ostatnich latach (2005-2008), zdolnością do rozwoju, solidnością, tradycyjną marką, ugruntowanymi biznesowymi obyczajami i etyką.

Na uwagę zasługuje fakt, że na liście pojawiła się spora liczba nowych firm. Co trzeciej z nich nie było na liście w zeszłorocznych rankingach. Zdaniem Pawła Jabłońskiego, zastępcy red. nacz. "Rzeczpospolitej" świadczy to o tym, że nie są to przedsiębiorstwa, które awansowały dzięki bardzo szybkiemu rozwojowi w 2008r., ale te, które już w ubiegłych latach powinny figurować w zestawieniu.

lista aktualności