Aktualności

Strona głównaseparator Aktualności
Obchody święta Działoszyna i Pajęczna
23 grudnia 2010

Cementownia Warta, jak każdego roku w lipcu, aktywnie włączyła się w świętowanie Dni Miasta i Gminy Działoszyn i Dni Pajęczna. Dzięki temu mieszkańcy Działoszyna i Pajęczna oraz okolicznych miejscowości mieli możliwość spędzenia miło dwóch letnich weekendów, słuchając koncertów gwiazd, m.in. Edyty Górniak, zespołów: Strachy na Lachy, No To Co, T-LOVE i Kombii.

W obchodach nie mogło zabraknąć Orkiestry Cementowni Warta, której dźwięki rozbrzmiewały podczas korowodu otwierającego święto w Działoszynie.

Cementownia wspiera młode talenty dlatego ważnym punktem jubileuszów są przeglądy i konkursy dla młodzieży. Z zaciekawieniem słuchaliśmy zespołów konkurujących podczas konkursu Warta Rock w Działoszynie, gdzie młodzi artyści z entuzjazmem stawiają pierwsze poważne kroki na scenie.

Podczas świętowania Cementownia zaproponowała zainteresowanym obejrzenie fotoreportaży dotyczących stosowanych w zakładzie sposobów ochrony środowiska. Obiektywne spostrzeżenia dzieci i młodzieży z tutejszych szkół zachęcały do pozyskiwania kolejnych informacji o zakładzie, których udzielali: Grażyna Tokarska Leszczyk, Marcin Leśniak, Sebastian Charciarek i Mariusz Borkowski. Dopełnieniem pozyskanej wiedzy była możliwość przeczytania szczegółowych informacji w "Naszej Warcie" publikacji wydawanej przez Cementownię Warta.

Uwagę przechodniów przykuwała wystawa prac laureatów konkursu plastycznego "Warciańskie Skarby" znajdującego się w cyklu konkursów organizowanych przez cementownię.

lista aktualności