Aktualności

Strona głównaseparator Aktualności
Dzień Otwartych Drzwi w Cementowni Warta
06 czerwca 2011

W programie imprezy przewidziano przede wszystkim zwiedzanie zakładu produkcyjnego, ale również wiele atrakcji dla przybyłych gości: projekcje filmowe, miasteczko zabaw dla dzieci m.in. z karuzelą, dmuchawcami i trampolinami, wystawy prac laureatów konkursów organizowanych przez cementownię, możliwość zmierzenia poziomu cukru oraz ciśnienia krwi, a także szansę wstąpienia do Klubu Honorowych Dawców Krwi.

Ponad dwudziestoosobowa grupa przewodników oprowadzała wszystkich pragnących zobaczyć proces produkcji klinkieru i cementu, ale również zainteresowanych zmianami poczynionymi w zakładzie w minionym roku. Po godzinnej wycieczce każdy z jej uczestników miał możliwość posilenia się obserwując jednocześnie wydarzenia na scenie artystycznej.

Początek festynu jak zawsze należał do orkiestry dętej Cementowni Warta, której muzycy zaprezentowali repertuar przygotowany specjalnie na tą okoliczność.

Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego pt. „Moja rzeka moja Warta”, do którego zgłoszono prawie 230 prac. Laureaci oraz ich opiekunowie otrzymali nagrody z rąk przedstawicieli jury: Dariusza Gawlaka, Prezesa Zarządu Cementowni Warta oraz Piotra Staszczyka, artysty malarza.

Wyłoniono również najciekawszy Kodeks Młodego Ekologa, który został przygotowany przez uczestników projektu eko szkoła – uczniów Publicznego Gimnazjum w Pajęcznie. Uhonorowano również pozostałe Kodeksy opracowane przez uczniów gimnazjów w Strzelcach Wielkich, Nowej Brzeźnicy, Siemkowicach i Działoszynie.

W Letnim Kinie Warta wyświetlono film „Skąd się bierze cement?” zrealizowany w Cementowni Warta w ramach cyklu TVN „Jak to ruszyć?” oraz film przybliżający społeczną działalność cementowni. 

Oprawę muzyczną Dnia Otwartych Drzwi powierzono zespołowi Dyliżans, którego covery porywały do tańca wielu spośród przybyłych gości.

Największym jednak entuzjazmem cieszył się występ gwiazdy wieczoru - Shakin’Dudiego. Jego swoboda w kontaktach z publicznością oraz przygotowany repertuar pozostaną na długo w pamięci uczestników Dnia Otwartych Drzwi w Cementowni Warta.

lista aktualności