Aktualności

Strona głównaseparator Aktualności
Wyjątkowe odwiedziny w Cementowni Warta
20 czerwca 2011

Widok na zakład z perspektywy wieży homogenizacyjnej czyli 40 metrów wzbudził zainteresowanie właścicieli, którzy następnie z bliska przyglądali się poszczególnym etapom procesu produkcji klinkieru. Oglądano hale składu uśredniającego, centralną sterownię i młynownię cementu.

 

Wrażeniami z pobytu w fabryce dzielono się podczas obiadu w gronie załogi - przedstawicieli każdego wydziału Cementowni Warta oraz przedstawicieli partnerów społecznych przedsiębiorstwa.

 

- Jest to pierwsza wizyta pani Miebach w zakładzie. Mam nadzieję, że przedstawienie zakładu wypadło na miarę pani oczekiwań – mówił Dariusz Gawlak. - Jest tak ponieważ w odpowiednim czasie rodzina Miebach zainwestowała w ten zakład ogromne pieniądze, ale jest to również zasługa moich współpracowników – kontynuował Prezes Gawlak. Wznosząc toast za zdrowie i pomyślność rodziny Miebach, za ich opiekę nad Cementownią Warta wyraził również nadzieję na wspólną owocną przyszłość.        

 

- Cieszymy się z tak miłego powitania, z orkiestry i z tego że zaszczyciliście nas Państwo swoją obecnością – mówił do zebranych Hans Hugo Miebach. - Już kilka razy wizytowałem zakład, ale dziś pierwszy raz jest tutaj moja żona i córki. Już wkrótce minie dwadzieścia lat współpracy z Cementownią Warta. W chwili obecnej możemy podziwiać rozwój cementowni bazując na tym co widać np. w cementowni Erwitte. Zarówno pan Prezes Gawlak jak i pani Prezes Kachlik wykonywali bardzo dobrą pracę. Mam nadzieję, że również władze gminy są z tej współpracy zadowolone m.in. z tego, co zrobiła Cementownia Warta dla ochrony środowiska, jak i z innych względów – dodał pan Miebach. -Dziękuję zarządowi i każdemu pracownikowi z osobna za miłą i pożyteczną współpracę – podkreślił.

 

Wagę zakładu dla gospodarki oraz życia lokalnej społeczności podkreślili także zaproszeni przedstawiciele władz: Mieczysław Łuczak Poseł na Sejm RP, Jan Ryś Starosta Pajęczański oraz  Rafał Drab Burmistrz Działoszyna. A o symbolicznym przyjęciu Państwa Miebach do rodziny parafialnej kościoła pw. Błogosławionego M. Kozala w Działoszynie mówił jej proboszcz ks. Czesław Janczyk przedstawiciel duchowieństwa.

 

Odwiedziny rodziny Miebach w Cementowni Warta SA w Trębaczewie przypieczętował wpisu w księdze pamiątkowej oraz pamiątkowe zdjęcie.

Powitanie zgodne z polską...

Zwiedzanie zakładu

Toast za pożyteczną...

Wpis w księdze pamiątkowej

Pamiątkowe zdjęcie

lista aktualności