Aktualności

Strona głównaseparator Aktualności
Pobiegli nad Wartą
25 maja 2012

Prawie 300 zawodników wystartowało w tegorocznej edycji wspieranego przez Cementownię Warta ćwierćmaratonu „Działoszyńska Dziesiątka”.


Do pobicia ustanowionego przez Henryka Szosta (Olimpijczyka z Pekinu, rekordzistę  Polski) w pierwszej edycji biegu rekordu zabrakło 6 sekund.

Pierwszy na mecie w biegu głównym z czasem 29m16s zjawił się Sawe Elisha Kiprotic, drugi był Bowen Moses Kipgosge, trzeci Masai Ndiwa. Cała trójka z Kenii.

Wśród zawodników z okolic Działoszyna najlepszy okazał się Bartłomiej Mistygacz z Wierzchlasa, który zakończył bieg z czasem 35m44s (15 miejsce), 32 lokatę zajął natomiast Łukasz Kubarycz z Działoszyna (czas 39m40s).

Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Alaxiandra Duliba z Białorusi, druga przybiegła Susy Chemaimak z Keni. Świetnie wypadły zawodniczki:  Agnieszka Kuzyk z Raciszyna – 5 miejsce wśród kobiet (40m28s) oraz mieszkanka Pajęczna Mariola Młynarska – 12 miejsce z czasem 52m02s.

Przed głównym biegiem odbyły się zmagania dzieci i młodzieży oraz wyścig Nordic Walking z udziałem wychowanków Akademii Biegania i Akademii Nordic Walking przy Cementowni Warta.

To już trzecia edycja i cieszyć może fakt, iż frekwencja zwiększa się z roku na rok, również wśród zawodników z Działoszyna i Pajęczna – powiedział wręczając pamiątkowe puchary oraz upominki dla zwycięzców biegu - Prezes Zarządu Cementowni Warta Dariusz Gawlak.

 

 

 

Wyniki:
 

lista aktualności