Aktualności

Strona głównaseparator Aktualności
Dzień Otwartych Drzwi w Cementowni Warta
05 czerwca 2012

Pracownicy w gronie przyjaciół i rodziny, zaproszeni goście oraz wszyscy mieszkańcy okolic zainteresowani życiem przedsiębiorstwa mieli możliwość zobaczyć wnętrze zakładu, poznać etapy produkcji warciańskich cementów i miło spędzić popołudnie.

Z tej wyjątkowej okazji skorzystały setki osób, które po zwiedzaniu w towarzystwie kompetentnych przewodników terenów kopalni i zapoznaniu się z procesem produkcji klinkieru odpoczywały przy dźwiękach muzyki płynących ze sceny i ciepłym posiłku. W tym roku tradycyjnie wystąpiła Orkiestra Cementowni Warta, zespoły Rodeo Band i Dwie Korony i po raz pierwszy Zespół Ludowy działający przy Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Trębaczew.

W międzyczasie prowadzący przeprowadzali liczne konkursy dla dzieci i całych rodzin. Rozstrzygnięty został konkurs pt. „Gry myślenia Warte” zorganizowany przez Cementownię Warta. Pierwsze miejsce zajęła młodzież z Gimnazjum w Pajęcznie, drugie z Gimnazjum w Trębaczewie, trzecie z Gimnazjum w Strzelcach Wielkich. Wszyscy otrzymali nagrody z rąk Prezesa Zarządu Cementowni Warta Dariusza Gawlaka oraz jury: Ewy Gibas Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Cementowni Warta, Pauliny Borkowskiej Specjalisty ds. komunikacji i Łukasza Walasika Kierownika Działu Organizacji i Audytów. Przygotowane efekty pracy młodzieży: ulotkę reklamową Cementowni oraz formy przestrzenne wyplecione z wierzby energetycznej stworzyły ekologiczną wystawę przy wesołym miasteczku.

Obok karuzeli, dmuchawców i malowania twarzy dzieciaki mogły sprawdzić swoje umiejętności na rowerowym torze przeszkód nadzorowanym przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie, którzy wraz z Cementownią od lat prowadzą Akcję bezpieczeństwa dzieci „Świecę nie tylko przykładem. Mam odblask”. Każdy z uczestników otrzymał odblaskową szarfę a szczęśliwcy wygrali kaski rowerowe.

Na zakończenie Dnia Otwartych Drzwi w Cementowni Warta wystąpiła Gwiazda Wieczoru – Ewelina Flinta gromadząc pod sceną setki osób.

lista aktualności