Działalność społeczna

Strona głównaseparator Działalność społeczna
Widoczny gimnazjalista
06 lipca 2011

Bezpieczny gimnazjalista to widoczny gimnazjalista - pod takim hasłem odbyło się tegoroczne pasowanie na ucznia w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Działoszynie.
Na uroczystość oprócz zwierzchników samorządowych, przedstawicieli lokalnych służb zaproszono Zarząd Cementowni Warta SA reprezentowany przez Dariusza Gawlaka.
Tematem wiodącym pasowania było humorystyczne uświadomienie wkraczającej na gimnazjalną ścieżkę młodzieży zasad bezpieczeństwa - zwłaszcza w ruchu pieszym i drogowym.
Ten temat przystaje do Akcji bezpieczeństwa dzieci "Świecę nie tylko przykładem" zapoczątkowanej w marcu tego roku, podczas której głównie za sprawą Cementowni Warta SA i Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie rozdano przedszkolakom i uczniom z klas początkowych ponad 2800 odblaskowych opasek.
- Na marcowym pokazie zasad bezpieczeństwa w Trębaczewie zobowiązaliśmy się zabezpieczyć w elementy odblaskowe wszystkie dzieci rozpoczynające naukę w roku szkolnym 2007/2008 w powiecie pajęczańskim co dzisiaj czynimy - mówił Prezes Cementowni Warta SA Dariusz Gawlak.
Podobnie swoją społeczną misję odczuwa nasz partner firma CEMET SA z Działoszyna reprezentowana przez Jarosława Derka dlatego z zaangażowaniem przystąpiła do Akcji bezpieczeństwa dzieci "Świecę nie tylko przykładem" współfinansując zakup przekazywanych dziś odblasków.
- Jesteśmy przekonani, że akcja spotka się z Waszą aprobatą i ułatwi zarówno Dyrekcji jak i rodzicom obdarowanych dzieci bezpieczne przemieszczanie się po drogach - podsumował D.Gawlak.

lista aktualności