Działalność społeczna

Strona głównaseparator Działalność społeczna
Warciańskie kolędowanie
06 lipca 2011

Już po raz trzeci w Działoszynie w dniach 11-13 stycznia odbył się Międzypowiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Raciszynie.
Tradycją festiwalu jest organizowanie "dnia przesłuchań" wszystkich zgłoszonych wykonawców oraz koncertu finalistów, co jak mówią organizatorzy dodaje festiwalowi atrakcyjności. W tym roku gościem honorowym drugiego dnia festiwalu był bp Antoni Długosz, który nie tylko przysłuchiwał się wykonawcom, ale także ku uciesze dzieci wyśpiewał i zatańczył z nimi kilka własnych kompozycji m.in. z płyty "Chrześcijanin tańczy".

Tegoroczna impreza to ponad 120 wykonawców rywalizujących w kilku kategoriach. Tym razem do obrad jury zaproszono specjalistów w dziedzinie śpiewu: Mariolę Jeziorowską pedagoga Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie, specjalistę w zakresie emisji głosu, Ryszarda Strojca muzyka, organizatora festiwali piosenki krajowej i zagranicznej m.in. Majowa Nutka, Jana Kosiaka twórcę dziecięcego zespołu Horeja, wieloletniego dyrygenta orkiestry dętej w Działoszynie oraz Jacka Wojtala muzyka wokalistę.
Jury z trudem decydowało o przyznawaniu nagród bo poziom wykonywanych utworów był wysoki i często zaskakujący.

Zwycięzcy otrzymali nagrody, z których największą przyznał, podobnie jak w minionym roku, Zarząd Cementowni Warta. - Zdecydowaliśmy przyznać GRAND PRIX by wyróżnić obiecujących wykonawców - w tym roku są to wokalistki z zespołu Git Azoi z Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu. Pragniemy wspierać dobre, pożyteczne inicjatywy jaką niewątpliwie jest odkrywanie talentów wokalnych podczas festiwalu - powiedział Prezes Zarządu Cementowni Warta Dariusz Gawlak.
GRAND PRIX to zestaw do projekcji multimedialnej, który będzie służył młodzieży w zwycięskim MDK-u.

lista aktualności