Działalność społeczna

Strona głównaseparator Działalność społeczna
III edycja Akcji bezpieczeństwa dzieci "Świecę nie tylko przykładem"
06 lipca 2011

Pierwszy dzień października był dla blisko tysiąca uczniów z powiatu pajęczańskiego ciekawą lekcją życia - uczestniczyli w pokazie bezpiecznych zachowań na drodze w ramach Akcji bezpieczeństwa dzieci "Świecę nie tylko przykładem".

Tegoroczny pokaz otwierający III edycję akcji rozpoczął się w Działoszynie i choć towarzyszyła mu jesienna słota spotkał się z wielkim zainteresowaniem przybyłych.
Jak co roku Cementownia Warta wraz z Komendą Powiatową Policji w Pajęcznie oraz swoimi Partnerami biznesowymi tym razem PZU Życie organizuje pokaz bezpiecznych zachowań na drodze w ramach Akcji bezpieczeństwa dzieci "Świecę nie tylko przykładem".
Dzieci uczestniczą w obserwacji najczęstszych sytuacji drogowych: porównują drogę hamowania beczkowozu przewożącego cement na różnych nawierzchniach, widzą skutki potrącenia manekina przez ten samochód oraz stając tuż przed jego maską sprawdzają swoją widoczność z perspektywy kierowcy.

Kolejnym etapem akcji jest potwierdzenie zdobytej wiedzy na pogadankach przeprowadzanych przez funkcjonariuszy policji w szkołach, gdzie przy okazji rozdawane są elementy odblaskowe.
Po tysiącach rozdanych odblasków w minionym roku szkolnym przewidziano kolejne 2500 w roku szkolnym 2008/2009.

Celem akcji bezpieczeństwa dzieci "Świecę nie tylko przykładem" prowadzonej przez Cementownię Warta jest uzmysłowienie dzieciom podstawowych niebezpieczeństw wynikających z ruchu samochodowego oraz przedstawienie i utrwalenie bezpiecznych zachowań na drodze.

- Rozdajemy odblaski by przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa dzieci na drogach. Dzięki nim są bardziej widoczne - mówi Dariusz Gawlak Prezes Zarządu Cementowni Warta SA. - Zachęcamy byście świeciły przykładem nie tylko w szkole, ale również w czasie drogi do domu - apelował do najmłodszych.

Merytorycznymi przewodnikami akcji są przeprowadzający pogadanki na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego funkcjonariusze policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie. To oni instruują uczniów jak należy właściwie zachowywać się jako uczestnik ruchu drogowego oraz jak nosić odblaski rozdawane na prelekcjach.

lista aktualności