Działalność społeczna

Strona głównaseparator Działalność społeczna
Chórzyści wyróżnieni Największą Nagrodą
06 lipca 2011

Tradycyjnie od 4 lat, w styczniu organizowany jest Międzypowiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. W Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Działoszynie 18.01.2009 roku odbyła się Gala Finałowa laureatów wyłonionych z licznego grona wykonawców.
Organizatorzy festiwalu - pedagodzy Gimnazjum im. M. Konopnickiej w Raciszynie zaprosili na koncert m.in. biskupa Antoniego Długosza oraz przedstawicieli władz samorządowych i sponsorów, wśród których znaleźli się reprezentujący Cementownię Warta Dariusz Gawlak Prezes Zarządu oraz Marek Górnik Dyrektor ds. Inwestycji.

Nagrodzeni przez jury artyści popisywali się swoimi umiejętnościami na scenie stwarzając ciepłą, świąteczną atmosferę. Wiele wykonywanych utworów miało zupełnie nową aranżację co zdaniem jurorów mocno podnosi poziom artystyczny festiwalu.
- Poziom festiwalu jest wysoki już od przedszkolaków - najmłodszej grupy wiekowej. - podsumowywał przewodniczący jury Jerzy Wolniak - znany śpiewak, solista Teatru Wielkiego w Łodzi. - Wyłoniłem trzy osoby - chłopca i dwie dziewczyny, którzy mają naturalne predyspozycje do profesjonalnego śpiewu i jeśli zaczną się go uczyć staną wśród wykonawców tworzących przyszłość polskiej muzyki klasycznej. - dodał.

Na samym szczycie otrzymując GRAND PRIX wyróżniono chór Hades Band z Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie pod przewodnictwem Artura Szczęsnego.
Nagrodę - kamerę cyfrową - wręczył młodzieży Prezes Zarządu Cementowni Warta Dariusz Gawlak gratulując zaangażowania w permanentny rozwój i dążenie do doskonałego brzmienia. Zarząd Cementowni Warta dąży do propagowania kultury i tradycji w najlepszym wykonaniu dlatego każdego roku funduje GRAND PRIX Najwyższą Nagrodę Międzypowiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Z nagrody wyśpiewanej przez swoich podopiecznych cieszył się ich opiekun. - Naszą obecność na tegorocznym festiwalu oceniam bardzo pozytywnie. Tak zacne jury wie, że wykonana praca daje efekt. Ci młodzi ludzie włożyli w dzisiejszy występ dwa miesiące ciężkiej pracy. - mówił Artur Szczęsny. Dodatkowym bonusem okazało się także zaproponowanie chórowi przez Jerzego Wolniaka wspólnego przedsięwzięcia.

Motywacją dla młodych wykonawców do podjęcia wysiłku i pracy jest, zdaniem opiekunów, satysfakcja jaką daje śpiewanie i docenienie ich wkładu, zaangażowania w tego rodzaju aktywność.

lista aktualności