Działalność społeczna

Strona głównaseparator Działalność społeczna
Konkurs fotograficzny "Warta w obiektywie" rozstrzygnięty!
06 lipca 2011

Przyznaj nagrodę publiczności.

Katarzyna Bednarska, Ewelina Przygodzka i Dagmara Chylińska to laureatki tegorocznego konkursu fotograficznego Pt. "Warta w obiektywie" zorganizowanego przez Cementownię Warta w Trębaczewie. Jak co roku młodzież z powiatu pajęczańskiego odpowiedziała na zaproszenie do konkursu nadsyłając 261 zdjęć, spośród których jury wybrało najciekawsze.

Uwagę oceniających przykuły prace Katarzyny Bednarskiej z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Strzelcach Wielkich. - Najważniejsze by fotografia była przemyślana, zawierała wszystkie ważne elementy, zwłaszcza właściwą perspektywę - mówi przewodniczący tegorocznego jury Michał Braszczyński, fotografik. Wszystkie zgłoszone przez Katarzynę zdjęcia zasługują na Największą Nagrodę. - Grand Prix, podobnie jak w konkursie World Press Photo, przyznaje się artystom za całokształt wykonanych zdjęć, bo w każdym z nich widać umiejętności i talent autora - dodaje przewodniczący M.Braszczyński. Przewodnikiem i opiekunem artystycznym Katarzyny jest Piotr Staszczyk, plastyk, artysta malarz.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych wywalczyła Dagmara Chylińska uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Działoszynie zdjęciem zatytułowanym "Popołudnie nad Wartą". Nauczycielką Dagmary jest Anna Jagiełło-Kępińska.

W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce z "Krainą szczęśliwości" zajęła Ewelina Przygodzka z Publicznego Gimnazjum w Nowej Brzeźnicy tworząca pod opieką Renaty Kuklińskiej.

Kolejni wyróżnieni to:
w kategorii szkół podstawowych:
II miejsce
Kinga Janeczek ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Trębaczewie (opiekun Ewa Fleran)
Magdalena Bociąga ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Raciszynie (opiekun Anna Bęben)
III miejsce
Maria Strykowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie
Lena Modlińska ze Szkoły Podstawowej w Nowej Brzeźnicy (opiekun Grażyna Suska)

w kategorii szkół gimnazjalnych:
II miejsce
Sylwia Kowalczyk z Publicznego Gimnazjum w Nowej Brzeźnicy (opiekun Barbara Morga)
Zbyszek Jędrysiak z Gimnazjum w Trębaczewie (Anna Jagiełło-Kępińska)
Katarzyna Bednarska z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Strzelcach Wielkich (opiekun Piotr Staszczyk)
III miejsce
Artur Majchrzak z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Działoszynie
Justyna Jońska z Publicznego Gimnazjum w Nowej Brzeźnicy (opiekun Agata Rak)

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nagród nie przyznano.

Nagrody dla laureatów zostaną przekazane podczas uroczystej wystawy, która zostanie otwarta w Cementowni Warta po wakacjach.

Jury obradowało w składzie: Michał Braszczyński - fotografik, Ewa Gibas - Dyrektor ds. Sprzedaży i marketingu Cementowni Warta oraz Paulina Borkowska - rzecznik prasowy.

Zapraszamy do głosowania na swojego faworyta (termin głosowania do 10 września 2009 roku). Autor zdjęcia z największą ilością głosów otrzyma dodatkowo Nagrodę Publiczności.

lista aktualności