Działalność społeczna

Strona głównaseparator Działalność społeczna
Cementownia Warta dopinguje młodych pływaków
06 lipca 2011

Pod patronatem Cementowni Warta w Trębaczewie 10 grudnia na pajęczańskiej pływalni odbyły się, rozegrane po raz trzeci, zawody z cyklu Mikołajkowe Sprinty.

Tradycyjnie zawody stały się okazją dla dzieci uczestniczących w programie Powszechnej Nauki Pływania do sprawdzenia swoich umiejętności.
- Bardzo się cieszę, że pływanie cieszy się coraz większą popularnością, a my możemy wspierać inicjatywę Powszechnej Nauki Pływania. Życzę Wam udanych startów i sportowych emocji - powiedział otwierając zawody Dariusz Gawlak.

Impreza zorganizowana przez Cementownię Warta oraz Stowarzyszenie Pływackie Meduza i Powiatową Pływalnię w Pajęcznie spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych w całym powiecie pajęczańskim. Udział w niej wzięło blisko 180 zawodników i zawodniczek reprezentujących 20 szkół z terenu powiatu pajęczańskiego.

Łącznie uczestnicy wykonali rekordową liczbę 240 startów zaś najliczniej reprezentowane były roczniki 1999 - 1997, a więc te, które już przeszły przez program PNP. - Zawody są formą zarówno sprawdzenia nabytych już umiejętności przez aktualnych uczestników PNP jak i zachętą dla tych, którzy ten program już ukończyli do dalszego doskonalenia swoich umiejętności i powrotu do uprawiania sportu pływackiego na naszym obiekcie - tłumaczy Paweł Wolski, kierownik Powiatowej Pływalni w Pajęcznie. Duża w tym rola nauczycieli wychowania fizycznego z poszczególnych szkół, którzy przy tej edycji Mikołajkowych Sprintów zadbali o zgłoszenie swoich reprezentantów.

Jak przystało na mikołajkowe zawody nie obyło się bez prezentów. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a dla najlepszych organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe. Wyjątkową nagrodę otrzymał jeden z uczestników zawodów - Jakub Kaczmarek uczęszczający do Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Działoszynie. Niewidomy chłopiec wystartował wraz ze swoimi rówieśnikami na dystansie 25 metrów stylem grzbietowym, a jego zmagania z wodą wszyscy uczestnicy zawodów obserwowali z niezwykłym zainteresowaniem. W nagrodę oprócz rzęsistych braw od swoich kolegów otrzymał strój klubowy i został honorowym zawodnikiem Meduzy Pajęczno.

lista aktualności