Działalność społeczna

Strona głównaseparator Działalność społeczna
Mam odblask
06 lipca 2011

Wraz z nastaniem wiosny zakończyła się IV edycja Akcji bezpieczeństwa dzieci "Świecę nie tylko przykładem", której pomysłodawcą jest Cementownia Warta SA, zaś partnerami Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie i PZU Życie SA.

Wszystkie uczestniczące w akcji podmioty uznały za ważne kontynuowanie procesu edukacji najmłodszych użytkowników dróg powiatu pajęczańskiego. W trakcie prowadzonych przez policjantów pogadanek dzieci uczyły się m.in. zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i prawidłowego oznakowania odzieży, rowerów. Najmłodsi otrzymali elementy odblaskowe ufundowane przez Cementownię i partnerów. W tegorocznej edycji rozdano blisko dwa i pół tysiąca odblaskowych śnieżynek.

W tej edycji dzieci otrzymały dodatkową możliwość świecenia przykładem - uruchomiona została strona internetowa mamodblask.pl, na której organizatorzy oprócz informacji merytorycznych ogłosili konkurs fotograficzny. Tematem konkursu było jak najciekawsze zaprezentowanie sposobu noszenia elementów odblaskowych.
Spośród nadesłanych zdjęć jury wyłoniło trzy. Ich bohaterowie: Michał Szopa z Działoszyna, Marita Pierzyna z Ostrołęki oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Radoszewicach pod opieką pani Małgorzaty Powroźnik otrzymali nagrody główne - aparaty fotograficzne. Innowacyjne potraktowanie tematu związanego z odblaskami spowodowało, że wręczenie nagród miało za każdym razem podniosły charakter. Wraz ze zwycięzcami świętowały całe klasy, a nawet szkoła.
Każdy uczestnik konkursu Akcji bezpieczeństwa dzieci "Świecę nie tylko przykładem - mam odblask" otrzymał kamizelkę odblaskową i odblaskowy worek na obuwie po to by być jak najlepiej widocznym podczas pieszych wędrówek.
Jesienią konkurs zostanie ogłoszony ponownie dlatego już dziś zapraszamy do odwiedzania strony www.mamodblask.pl.

lista aktualności