Działalność społeczna

Strona głównaseparator Działalność społeczna
Warciański szlak nieustraszonych
06 lipca 2011

Perspektywa otwarcia sezonu rowerowego w deszczu wyłoniła najtwardszych uczestników czwartego rajdu rowerowego Warciańskim Szlakiem, który odbył się w sobotę 15 maja.

Zarząd Cementowni Warta tradycyjnie zaprosił swoich pracowników i ich rodziny do zainaugurowania sezonu na dwóch kółkach wspólną wyprawą Warciańskim Szlakiem - tym razem do Załęcza Wielkiego. Zgłoszeń było wiele, ale w sobotni poranek pod biurowiec cementowni przyjechało pięćdziesięciu nieustraszonych, którzy na przekór aurze zdecydowali się wyruszyć. Wszyscy założyli na siebie przysługujące kamizelki odblaskowe wyjątkowo przydatne w pochmurny dzień.
Bezpieczni i w pełni sił, zwartą grupą pod przewodnictwem Jana Paska ruszyli do celu. Mokry piasek - zwłaszcza w okolicach mijanego Żabiego Stawu, strome podjazdy stanowiły wyzwanie, z którym wszyscy sobie poradzili. "Trasa jest długa, ale do przejechania. Najgorsze to błoto" mówili ci, którzy w tym dniu faktycznie rozpoczynali tegoroczny rowerowy sezon.
Nad bezawaryjnym przebiegiem rajdu czuwali młodzi kolarze z zaprzyjaźnionego klubu wymieniając dętki, naprawiając spadające łańcuchy.
Wyjątkowym zaangażowaniem wykazał się jeden z uczestników wycieczki, który zdołał wrócić do domu, wymienić zepsuty rower i dołączyć do grupy. Błażej gratulujemy kondycji !!

Na postoju tuż przy brzegu Warty w Załęczu Wielkim czekał na rowerzystów nie tylko posiłek, ale również ponad dwudziestoosobowa grupa kajakarzy. Tegoroczna kuchnia polowa serwowała grochówkę i kiełbasę przez co cieszyła się zainteresowaniem zmęczonych rajdowców. Z pełnymi brzuchami, przy kawie nieustraszeni wymieniali informacje dotyczących trudności trasy i zalet to wody to leśnych duktów Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Regeneracja sił przebiegła pomyślnie - wystarczająco by wyruszyć w drogę powrotną.

lista aktualności