Działalność społeczna

Strona głównaseparator Działalność społeczna
Biegi z "Wartą"
06 lipca 2011

9 maja 2010r. miała miejsce jedna z ciekawszych imprez sportowych na terenie powiatu pajęczańskiego - ćwierćmaraton pn. "1 Działoszyńska dziesiątka - Pobiegaj nad Warta". Cementownia "Warta" przyłączyła się do organizacji biegu, a także została patronem akcji "Akademia Biegania" - serii cotygodniowych spotkań i wspólnych treningów dla osób, które zgłębiały wiadomości teoretyczne i praktyczne na temat tej dyscypliny sportu.

Udział w zawodach przygotowanych wspólnie przez Parafię bł. Michała Kozala w Działoszynie, Urząd Miasta i Gminy w Działoszynie oraz Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Działoszynie wzięło około 140 biegaczy, w tym m.in. Henryk Szost (Grunwald Poznań, olimpijczyk z Pekinu) oraz Mistrzyni Polski na 10000m Agnieszka Ciołek (AZS AWF Wrocław). Byli również zawodnicy z Kenii, Francji, Niemiec. Oprócz biegu głównego odbyły się także biegi dla dzieci i bieg VIPów, w którym wzięli udział min. Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn Krzysztof Piekarz, Prezes Cementowni Warta S.A. Dariusz Gawlak, ks. J. Skibiński, ks. R. Gniła, Dyrektor Zespołu Szkół w Działoszynie Damian Loska.
Na trasie biegu głównego od pierwszych kilometrów ton rywalizacji nadawali faworyci. Henryk Szost wraz z Arkadiuszem Gardzielewskim ze Śląska Wrocław wyraźnie odskoczyli pozostałym zawodnikom. Przez pierwsze 5 km wyraźnie dotrzymywał im kroku Kenijczyk Bonifacy Ndufa. Ostatecznie Szost oderwał się od swojego towarzysza, a słabnący kenijczykł spadł ostatecznie na piąte miejsce.
Na trudnej trasie z licznymi wzniesieniami wygrał finalnie Henryk Szost z czasem 29.10 potwierdzając wysoką formę. Arkadiusz Gardzielewski był drugi z czasem 29.24, a trzeci przybiegł Rafał Snochowiec z Omegi Kleszczów z czasem 31.46. W rywalizacji pań najlepsza była Agnieszka Ciołek z czasem 34.30 przed Justyną Bąk ze Sparty Biłgoraj i Dorotą Ustanowską z Częstochowy. Najlepszym zawodnikiem naszego regionu był Szymon Kotyla z ZS w Pajęcznie, który zajął 13 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz Agnieszka Kuzyk z Raciszyna wśród kobiet. Zawody okazały się rewelacyjne - powiedział podsumowując imprezę jeden z zawodników - Szymon z Łodzi. Na pięknie położonej trasie nad Wartą, było mnóstwo kibiców. Łódź tutaj chowa się ze swoim Maratonem. Po zawodach każdy mógł liczyć na ciepły posiłek. Na koniec odbyła się dekoracja najszybszych zawodników oraz rozlosowano liczne nagrody. Miło był widzieć niesamowitą radość szczęśliwców.
Podziękowanie za udzielone wsparcie w organizacji imprezy otrzymała również Cementownia "Warta", a pamiątkowy medal trafił na ręce Prezesa Zarządu Cementowni Warty - Dariusza Gawlaka.

lista aktualności