Działalność społeczna

Strona głównaseparator Działalność społeczna
Start akcji bezpieczeństwa dzieci
23 grudnia 2010

Powszechnie znane są smutne statystyki wypadków, a problem bezpieczeństwa w ruchu drogowym należy do najważniejszych problemów społecznych w Polsce. W dniu 1 marca w powiecie pajęczańskim rozpoczęła się akcja bezpieczeństwa dzieci "Świecę nie tylko przykładem", w trakcie której 2500 dzieci z powiatu otrzyma opaskę odblaskową, dzięki której najmłodsi będą bezpieczniejsi na drodze. Cementownia Warta S.A. realizując swoją misję społeczną - ufundowała elementy odblaskowe oraz nawiązała i ścisłą współpracę z Komendą Powiatową Policji w Pajęcznie udowadniając, że współdziałanie przedsiębiorstwa z przedstawicielami lokalnej władzy jest możliwe i pożyteczne dla okolicznych mieszkańców.

Akcja została zapoczątkowana w Szkole Podstawowej w Szczytach, gdzie z dziećmi i nauczycielami spotkali się popierający akcję bezpieczeństwa "Świecę nie tylko przykładem": Dariusz Gawlak Prezes Zarządu Cementowni Warta S.A., podinsp. Sławomir Konieczko Naczelnik Sekcji Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie wraz ze st.sierż. Tomaszem Stępniem oraz przedstawiciele lokalnych władz: Krzysztof Piekarz Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn, Stanisław Ranoszek Przewodniczący Rady Gminy, Zbigniew Zając radny oraz przedstawicieleRady Rodziców. Po uroczystej i ciekawie przygotowanej akademii w wykonaniu uczniów szkoły wszystkim dzieciom rozdano opaski odblaskowe.

- Jesteśmy przekonani, że edukacja komunikacyjna jest podstawowym elementem przygotowującym dzieci do samodzielnego bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Cieszymy się, że tym razem edukacja nakierowana jest szczególnie na najmłodszych uczniów. W tej grupie wiekowej, główną przyczyną wypadków jest nie tylko brak odpowiedniej wiedzy, ale również nawyków i akcesoriów odblaskowych. - powiedziała dyrektor szkoły Jolanta Węzik. - Dziękujemy Cementowni Warta za tę jakże wymowną akcję nakierowaną na tych, którzy są najbardziej bezbronni, najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo. - dodała dyrektor.

Chęć niesienia pomocy dzieciom i ich rodzicom to najważniejsze aspekty zaangażowania Cementowni Warta S.A. w akcję. - Bardzo ważnym elementem misji naszego przedsiębiorstwa jest dbałość o otoczenie, a nie ma nic bardziej szczytnego niż dbałość o naszych najmniejszych sąsiadów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że obecność tak dużego zakładu jak nasz, który przewozi miliony ton materiałów potęguje zagrożenia na drodze.

- Myślimy o bezpieczeństwie dlatego do was dzieci kierujemy nasze działania byście czuły się bardziej bezpieczne. O fachową pomoc poprosiliśmy Komendę Powiatowa Policji w Pajęcznie. Uzgodniliśmy, że głównym elementem poprawiającym wasze bezpieczeństwo są elementy odblaskowe. - powiedziałDariusz Gawlak. Inicjatywa Cementowni Warta S.A. spotkała się z akceptacją KPP w Pajęcznie ponieważ, jak powiedział Sławomir Konieczko ma bardzo pozytywne przesłanie - ochronę życia i zdrowia dzieci oraz edukację, która zaszczepiona w młodym wieku pozwoli uchronić przed tragedią osoby już dorosłe.

Cały marzec przedstawiciele KPP w Pajęcznie podczas pogadanek na temat przykładnego poruszania się po drogach wyedukują przedszkolaki oraz dzieci z klas I-III szkół podstawowych w powiecie pajęczańskim wręczając przy tym opaski. Podsumowaniem akcji będzie prezentacja z udziałem kierowcy rajdowego planowana na 28 marca w Trębaczewie. Pokazywane będą różnice w drodze hamowania na różnej nawierzchni (woda, piasek, żwir), w jakich miejscach wokół auta dziecko jest "widziane przez kierowcę ciężarówki" a także przewracając manekina, udowadniane będzie, że pęd powietrza wytworzony przez samochód może być groźny dla małego dziecka.

lista aktualności