Działalność społeczna

Strona głównaseparator Działalność społeczna
Podsumowanie akcji bezpieczeństwa dzieci "Świecę nie tylko przykładem"
23 grudnia 2010

28 marca w Trębaczewie odbyło się uroczyste podsumowanie przeprowadzonej w marcu akcji bezpieczeństwa dzieci "Świecę nie tylko przykładem".
Na miejsce pokazu przyjechało ponad 1200 dzieci reprezentujących uczestniczące w niej szkoły i przedszkola. Zarówno dzieci jak i zaproszeni goście z zapartym tchem obserwowali nadjeżdżający samochód ciężarowy i jego drogę hamowania na nawierzchni suchej, mokrej i piaszczystej. Doskonałą okazała się lekcja zachowania na drodze z udziałem manekina, który zastępując małego przechodnia został przewrócony i roztrzaskany w wyniku podmuchu przejeżdżającego TIR-a.
Celem akcji jest kształtowanie dobrych nawyków komunikacyjnych zwłaszcza u najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz zwiększenie widoczności dzieci na drodze. Zarząd Cementowni Warta S.A. w Trębaczewie współdziałając z Komendą Powiatową Policji w Pajęcznie zainicjował akcję bezpieczeństwa dzieci "Świecę nie tylko przykładem" wspierając ją ufundowanymi elementami odblaskowymi - opaskami sprężynowymi.
W akcji uczestniczyły wszystkie dzieci z klas początkowych (szkoły podstawowe I-III) oraz przedszkolaki z terenu powiatu pajęczańskiego, którym rozdano 2800 odblasków w 48 placówkach oświatowych. Dyrektorzy szkół otrzymali podziękowania za udział w akcji.
Chęć niesienia pomocy dzieciom i ich rodzicom to najważniejsze aspekty zaangażowania Cementowni Warta S.A. w akcję. - Bardzo ważnym elementem misji naszego przedsiębiorstwa jest dbałość o otoczenie, a nie ma nic bardziej szczytnego niż dbałość o naszych najmniejszych sąsiadów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że obecność tak dużego zakładu jak nasz, który przewozi miliony ton materiałów stwarza zagrożenia na drodze. Myślimy o bezpieczeństwie dlatego do was dzieci kierujemy nasze działania byście czuły się bardziej bezpieczne. O fachową pomoc poprosiliśmy Komendę Powiatowa Policji w Pajęcznie. Uzgodniliśmy, że głównym elementem poprawiającym wasze bezpieczeństwo są elementy odblaskowe. - powiedział Prezes Cementowni Warta S.A. Dariusz Gawlak.
Zarząd Cementowni Warta S.A. planuje kontynuować akcję bezpieczeństwa dzieci "Świecę nie tylko przykładem" wyposażając w odblaski wszystkie dzieci rozpoczynające naukę w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach w powiecie pajęczańskim.

lista aktualności