Działalność społeczna

Strona głównaseparator Działalność społeczna
Pierwsze Warciańskie Centrum Zdrowia otwarte!
29 kwietnia 2011

W dniu 11 kwietnia 2007 roku oddano do użytku pierwsze Warciańskie Centrum Zdrowia w Siemkowicach, które powstało jako odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności w powiecie pajęczańskim a szczególnie w gminie Siemkowice.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Siemkowicach wystąpiło z prośbą o wsparcie do Zarządu Cementowni Warta SA w Trębaczewie. Cementownia ufundowała sprzęt do ćwiczeń fizycznych i rehabilitacji. W porozumieniu z Wójtem Gminy Siemkowice oraz lekarzami prowadzącymi Niepubliczny Ośrodek Zdrowia w Siemkowicach kompleksowo wyposażono dwie sale: do ćwiczeń indywidualnych oraz grupowych.

Z Warciańskiego Centrum Zdrowia będą mogli korzystać członkowie TPD w Siemkowicach oraz wszyscy mieszkańcy gminy.

Jest to pierwsza tego tupu struktura umożliwiająca osobom potrzebującym wsparcia i pomocy normalne funkcjonowanie w swoim miejscu zamieszkania bez konieczności przemieszczania się do innych miast.

- Wspieramy cenne i przemyślane inicjatywy mające na celu polepszenie jakości życia mieszkańców naszego powiatu. Mamy nadzieję, że lokalna społeczność umiejętnie wykorzysta stworzone w tym miejscu możliwości działania – powiedział otwierając Centrum Dariusz Gawlak Prezes Cementowni Warta SA.

Pliki do pobrania
lista aktualności