Działalność społeczna

Strona głównaseparator Działalność społeczna
Młode talenty "Naszej Warty" odkryte!
06 lipca 2011

W dniu 24 kwietnia 2007 roku rozstrzygnięto konkurs plastyczny o nazwie "Nasza Warta" zorganizowany przez Cementownię Warta S.A w Trębaczewie.
Siedmioosobowe jury konkursu, do którego zaproszenie przyjęli między innymi wybitni malarze Jacenty Jończyk oraz Jan Pasek miało nie lada kłopot z wytypowaniem najlepszych prac spośród 240 nadesłanych z ponad 20 szkół powiatu pajęczańskiego.
- Cieszymy się z zaangażowania dyrektorów szkół oraz nauczycieli plastyki, którzy odpowiedzieli na zaproszenie wzięcia udziału w konkursie organizowanym po raz pierwszy na taką skalę. Motywowanie dzieci i młodzieży do wyrażania siebie jest właściwe i godne naśladowania. Organizując ten konkurs, a zwłaszcza jego motyw przewodni, położyliśmy nacisk na najbliższe otoczenie na naszą Wartę, z której obecnością spotykamy się każdego dnia - powiedział Prezes Zarządu Cementowni Warta SA Dariusz Gawlak.
Podczas obrad członkowie jury bardzo profesjonalnie typowali wykonane prace omawiając każdą z nich.
- Pod względem malarskim ta praca jest namalowana dobrze - przekonywał Jan Pasek wskazując dzieło gimnazjalisty. - W tej widać kłopoty z zielenią, w zieleni trzeba zabrzmieć żółcieniami - dodał artysta.
Swoimi spostrzeżeniami dzielili się wszyscy obradujący lecz głos przewodniczącego jury Jacentego Jończyka trafiał bardzo celnie w gusta pozostałych. - Dojrzała praca malarska, doskonale kolorystycznie współgrają głębokie błękity z zieleniami - mówił.
Po wielu godzinach rozmów dokonano ostatecznego wyboru, którego efektem jest lista laureatów opublikowana poniżej.
Nagrody dla laureatów, ich opiekunów oraz szkół zostaną wręczone podczas Dni Otwartych Cementowni Warta SA w Trębaczewie 2 czerwca 2007 roku. W tym samym czasie rozdane zostaną także upominki dla wszystkich uczestników konkursu.
Organizator planuje dodatkowo uhonorować młodych artystów publikując ich dzieła w specjalnie z tej okazji wydanym folderze.

lista aktualności