Działalność społeczna

Strona głównaseparator Działalność społeczna
Rekultywacja w cementowni
06 lipca 2011

W dniu 15 czerwca 2007 r. Prezes Zarządu Cementowni Warta SA w Trębaczewie Dariusz Gawlak rozpoczął projekt eko szkoła.
Celem projektu jest umożliwienie najmłodszym mieszkańcom okolicznych miejscowości poznania sposobów rekultywowania obszarów eksploatowanych przez zakład. Dzieci i młodzież odwiedzająca tereny górnicze w naturze zobaczą sposoby uzdrawiania ziemi i powietrza.
- Zarząd Cementowni Warta postanowił otworzyć dla szkół podstawowych i gimnazjów projekt nazwany eko szkoła, którego celem jest przedstawienie dzieciom i młodzieży jak wygląda nasza codzienna troska o środowisko. Z jednej strony region bardzo silnie oddziałuje na środowisko zmieniając przestrzeń i krajobraz. Z drugiej strony robimy wszystko aby to oddziaływanie było jak najmniejsze, a jeżeli już jest, to żeby jego skutki zredukować. Dlatego chcemy wam pokazać jak wygląda rekultywacja terenów górniczych - mówił otwierając eko szkołę Prezes Zarządu Cementowni Warta SA Dariusz Gawlak.
Dyrektorzy szkół z zadowoleniem przyjęli propozycję uczestniczenia w projekcie.
- Myślę że ta forma przedstawienia zakładu, ochrony środowiska jest znacznie ciekawsza. Dzieci wyniosą więcej z takiej wycieczki niż z suchej lekcji - powiedziała nauczycielka ze Szkoły Podstawowej z Działoszyna. - Odbiór Cementowni Warta w Trębaczewie wśród uczniów, mieszkańców czy rodziców jest zawsze bardzo pozytywny. Cementownia w naszych wspomnieniach pozostanie pozytywnym zakładem. Jest nam bardzo miło że możemy w takim projekcje uczestniczyć bo jest to coś nowego. Do tej pory współpraca układała się bardzo dobrze i myślę, że będzie tak nadal - dodała.
Projekt eko szkoła jest akcją wieloletnią, w której Cementownia Warta SA w Trębaczewie zapozna z rekultywacją ponad 450 dzieci rocznie.

lista aktualności